Safe Buy
Lokalizacja:

Olej z Wiesiołka

Cena: 174,00 PLN
Status: dostępny

OLEJ Z WIESIOŁKA

OPIS
Wiesiołek to ogólna nazwa roślin zielnych z rodziny wiesiołkowatych, których kilkadziesiąt gatunków można spotkać w przyrodzie. To co najbardziej cenne w wiesiołku, kryje się w jego nasionach.

Tłoczony na zimno olej z wiesiołka wieczornego zawiera duże ilości niezwykle cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) - kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA), które mają szerokie spektrum działania, na przykład wpływają na funkcjonowanie membran i przestrzeni międzykomórkowych, utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.<o:p></o:p>

Kwas linolowy należy do grupy kwasów omega-6, które regulują czynności fizjologiczne w organizmie i uczestniczą w przemianach biochemicznych. Organizm ludzki nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi mieć go dostarczany. Od dawna znane jest np. korzystne działanie kwasu linolowego na skórę, dlatego bywa on często składnikiem kosmetyków. Olej z wiesiołka zawiera aż 70 proc. tego nienasyconego kwasu tłuszczowego.

Z kolei kwas gamma-linolenowy, który również należy do grupy kwasów tłuszczowych omega-6, powstaje w organizmie z kwasu linolowego w obecności specjalnego enzymu D-6-D. Kwas ten korzystnie wpływa na gospodarkę trójglicerydów i lipidów w organizmie człowieka, a także uczestniczy w tworzeniu hormonów tkankowych zwanych prostaglandynami, które regulują ciśnienie krwi. GLA wzmacnia także naturalne systemy obronne organizmu (znajduje się na przykład w mleku matki). Bardzo rzadko ten kwas występuje u roślin, a w oleju z wiesiołka jest go około 9%.

W oleju z wiesiołka obecne są także inne kwasy tłuszczowe – oleinowy, palmitynowy i stearynowy – a ponadto fitosterole, białko bogate w aminokwasy siarkowe i tryptofan, enzymy, cynk, selen, magnez i wapń oraz witamina E. Obfitość tych aktywnych składników sprawiła, że niepozorny wiesiołek był jedną z najbardziej wartościowych roślin stosowanych w produkcji suplementów. Z jego dobrodziejstw skorzystała również Grupa Tiens.

 

Główne składniki:
Olej z wiesiołka (65%), witamina E Olej z wiesiołka to rodzaj olejku pochodzącego z nasion prymuli wieczornej, nazywanej tak, ponieważ jej kwiaty otwierają się w drugiej części dnia.  Wyekstrahowany olejek jest następnie oczyszczany i kapsułkowany. Olej zawarty w nasionach tego kwiatu zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, potrzebne do wzrostu i rozwoju organizmu. Wg tradycyjnej medycyny chińskiej olej z wiesiołka może być stosowany jako regulator hormonalny i jest zalecany w celu zwalczania objawów związanych z brakiem równowagi hormonalnej.


Korzyści wg tradycyjnej medycyny chińskiej:
• Eliminacja objawów przedmiesiączkowych
• Łagodzenie objawów menopauzy
• Łagodzenie bólu stawów i poprawa stanu skóry

    
 

SPOSÓB UŻYCIA
 
Od 3 do 6 kapsułek dziennie podczas posiłków.
Po jednym opakowaniu 2-3 razy w roku.


OPAKOWANIE

60 kapsułek  

Użytkownik:
Ocena:
Komentarz:
Twój adres e-mail
Treść wiadomości
Witam!

Myślę, że może zainteresować Cię produkt dostępny w sklepie internetowym http://www.birplus.pl

Oto link do produktu Olej z Wiesiołka:
http://www.birplus.pl/index.php?id_pro=41

-- Wiadomość wysłana ze sklepu internetowego http://www.birplus.pl
Informacje dodatkowe
Adres e-mail Twojego znajomego
Obrazek
Kod z obrazka
Twój adres e-mail
Treść wiadomości
Obrazek
Kod z obrazka
Koszyk jest pusty.
Kontakt

kontakt_188

PAYU - płatności

Płacę z PayU

Google+